Historia firmy

Założona przez Gerarda Grecha w 2000 roku firma GERY DESIGN początkowo zajmuje się projektowaniem stron internetowych, jej klientami są między innymi firma Glaspo sp z o.o. – lider w produkcji szkła zespolonego, Techno – jedna z liczących się firm na rynku opakowań . Niedługo po tym, bo w 2001 roku firma zmienia profil i jej działalność skupia się na tworzeniu portalu internetowego pod nazwą Gery.pl. W swojej szczytowej formie portal dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu generuje oglądalność niemal 2 mln użytkowników miesięcznie, mając 18,5 % całej oglądalności Polskiego Internetu (wg. Megapanel PBI/Gemius - styczeń 2006). Z powodu małej liczby reklamodawców zaprzestaje się podnoszenia oglądalności generującej duże koszty zmieniając strukturę serwisów w portalu i większość uwagi firma skupia na nowych technologiach – dzięki temu w maju 2005 roku, po pół roku przygotowań powstaje projekt Startowy.com, który jako pierwszy pozwala na zbudowanie strony startowej użytkownika za pomocą dostępnych modułów, przesuwanych podobnie jak okna w Windowsie. Dopiero później powstają projekty takie jak Netvibes (październik 2005) czy iGoogle (lato 2007). W tym czasie powstają też inne nowatorskie pomysły jak choćby rozwiązanie pozwalające na jakościowe zarządzanie serwisem przez użytkowników w serwisie Extrafotka.pl czy wyszukiwarka opierająca się na wskaźniku User Rank - wyświetlająca wyniki na podstawie upodobań internautów.


Wśród firm, które w tym okresie stale współpracują z GERY DESIGN znajdują się między innymi QXL Poland Sp. z o.o.(Allegro.pl), Arbomedia Polska Sp. z o.o. W latach 2006-2009 GERY DESIGN obsługuje takie firmy jak Maspex (producent soków Tymbark) czy Netia S.A. dostarczając im autorskich rozwiązań programistycznych.


W ciągu tego całego okresu serwisy należące do GERY DESIGN zdobywają wiele wyróżnień, nominacji oraz nagród. Między innymi Grand Prix w kategorii "Best Information" oraz "Most Popular" w konkursie "I.Net Awards" w roku 2003 dla Gery.pl. Serwis Startowy.com w konkursie "Teraz Internet" w 2006 roku został laureatem oraz zdobył tytuł "Strony Roku 2006" w kategorii "Nowa strona www" w konkursie "Web Star Festival".


GERY DESIGN - firma będąca autorem wielu ciekawych rozwiązań internetowych, które wywarły duży wpływ na rozwój Internetu sprzedała wszystkie swoje serwisy, a dziś ich właścicielem jest Redefine, spółka należąca do Polsatu.


Po dziesięciu latach działalności na rynku internetowym firma GERY DESIGN zmienia nazwę na GRECH GROUP i tworzy dwa działy: GRECH DESIGN, dział odpowiedzialny za nowe projekty internetowe oraz GRECH CONSULTING, dział odpowiedzialny za pozycjonowanie stron klientów. Branża SEO pomimo bardzo szybkiego rozwoju przeżywa kryzys. GRECH CONSULTING tworzy nową ofertę wychodząc naprzeciw klientom, którzy szukają zadowalającej obsługi.


Historia tworzy się każdego dnia. Wkrótce napiszemy w tym miejscu o Państwa sukcesach, które odnieśliście dzięki Naszej pomocy.

 

 

Wybrane informacje z sieci

 

IDG: Gerard Grech wraca do gry
Webinside.pl: Polsat kupuje Gery.pl
InternetStandard.pl: Słoneczko Polsatu świeci dla Gery.pl
Menageria.pl: Polsat wkracza do Internetu